Balayage není ombré

21. říjen 2021

Krásný den, vám všem, příznivcům krásných vlasů, upravených vlasů či jen vlasů. Já jsem Pavla, kamarádka Táni, majitelky salonu Celebrity Look a také její pravidelná zákaznice. A právě při jedné z návštěv v salonu jsme si povídaly s Táňou o tom, že je někdy pro zákaznice opravdu těžké se vyznat ve všech názvech přípravků na vlasy, způsobech barvení, střihání či dalších úprav. A vznikl nápad! V pravidelných příspěvcích vám já – laik – vážně i nevážně přiblížím práci kadeřnic a třeba i rozšířím vaše obzory a znalosti o vlasech, péči o ně nebo způsobu úpravy.

Ohnivá balayageOhnivá balayage

Protože, co si budeme povídat, komu se občas nestalo, že měl pocit, že na něj kadeřnice nemluví zrovna česky? A vám možná běželo hlavou, to se jí to machruje, když v tom denně dělá. A co je vám platné, že dáte i po letech ze školy (kdo by to počítal :)) všechna vyjmenovaná slova, Archimedův zákon a ti lepší i Máchův Máj, když najednou jste za rozpačitě se usmívajícího prosťáčka.

Pojďme to změnit, ať příště můžete machrovat vy! Takže, milé dámy (případně i pánové), až příště kadeřnice začne používat výrazy, které vy byste možná vykřikovaly v mexickém baru po třetí rundě – ano, mám na mysli ono „ombré“, „sombré“ a podobně znějící slova, se vztyčenou hlavou a vědoucným úsměvem si můžete s kadeřnicí na toto téma popovídat a navíc si sami vybrat, co že to vlastně s vlasy chcete provést.

Dnes se chci zaměřit na trendy techniky „bayalage“ a „ombré“. Jedná se o metody barvení vlasů, ale jejich názvy nám toho zrovna moc nenapovídají. Pokud tedy nejste lingvisti a tudíž víte, že bayalage vychází z francouzského „zametat“ a ombré znamená „odstíněný“.

Oslnivá balayage

Metoda „bayalage“ [čti: bajaláž]

Metoda je podobná melírování, kadeřnice totiž vlasy barví štětcem, jakoby „zametá“ prameny vlasů, nevytváří ostré hranice a výsledek je mnohem přirozenější než u klasického melíru. Jestli ještě váháte, zda svým vlasům bayalage dopřát, podotýkám, že je vhodná pro všechny barvy vlasů, barva se nenanáší až ke kořínkům, takže odrosty nejsou tak výrazné a není nutné proces barvení opakovat tak často a jestli je vaše pokožka hlavy citlivá, oceníte, že barva se nenanáší až k pokožce hlavy. Prostě bayalage je pro ty, kteří mají rádi krásnou barvu vlasů a zároveň přirozený nekomplikovaný styl.

Metoda „ombré“ [čti: ombré:-)]

Technika ombré  na rozdíl od balayage nepracuje s jednotlivými pramínky, ale vlasy se při ní rozdělí na dvě poloviny. Kadeřnice následně zesvětluje pomocí barvy od tmavých kořínků až k světlým konečkům. Barevný přechod od tmavších vlasů ke světlým je díky tomu rovnoměrný, jemný a může připomínat přirozeně zesvětlené vlasy sluncem.  Takže jestli máte rádi, když se vrátíte s báječné dovolené u moře a vaše vlasy jsou přirozeně zesvětlené, ombré si zamilujete. :)

A i když si pamatuji doby, kdy se melíry prováděly doma v kuchyni, dámy si nasazovaly gumové čepice, ze kterých se vytahovaly pramínky vlasů, a pak se napjatě čekalo, zda barva nebude moc žlutá, u těchto technik se rozhodně přimlouvám k tomu, abyste se raději svěřily do rukou odborníků…

Nezapomeňte, že tým Celebrity Look je připraven se vám věnovat a vykouzlit nejen krásné vlasy, ale i úsměv na tváři. Přijďte kadeřnice překvapit svou znalostí barvících technik a zároveň si užít skvělou péči. Protože vaše vlasy – vaše volba!

PS:  A až budete v salonu, rozhodně si řekněte o karamelovou kávu. Ta je totiž prostě boží!!!

Chcete vědět víc a máte téma na další článek? Skvělé, sem s ním, napište nám na  kadernictvi@celebritylook.cz.

Reklama

Jak se vám u nás líbí?

Byli jste spokojeni s našimi službami?

Ohodnoťte nás na Firmy.cz, Google nebo na Facebooku.

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

#pocitvyjimecnosti