Fénujete vlasy správně? Přinášíme rady odborníků

21. březen 2019

Horký vzduch je dobrý sluha, ale špatný pán. Na jednu stranu dokáže vlasům dodat dechberoucí objem a vyrovnat je, na stranu druhou je však může poškodit. Ať už do vlasové kosmetiky investujete sebevíce, špatné fénování může zcela zkazit výsledek. Přinášíme vám rady odborníků, jak vyfénovat vlasy tak, abyste vytvořila účes jako od kadeřníka.

Fénujete vlasy správně? Přinášíme rady odborníkůFénujete vlasy správně? Přinášíme rady odborníků

Péče před fénováním

Samotnému fénování by měla předcházet příprava v podobě jemného vysušení mokrých vlasů ručníkem a pročesání vlasů hřebenem se širokými zuby nebo prsty. Zapomenout byste neměla také na použití přípravku na ochranu před horkým vzduchem. Termoochranu aplikujte do konečků a zbytek rozetřete na vrchní část vlasů. Následně přípravek zapracujte do vlasů.

Tip: Zázračný Color Elixir a hydratující Bi-phase patří mezi bezoplachové péče vlasové kosmetiky značky Lothmann Paris, které vaše vlasy ochrání před teplem, dodají jim lesk, objem a usnadní rozčesávání. 


Nejen tyto ,,kouzelníky" můžete zakoupit i u nás :)


Fénování vyžaduje svůj čas

Některé věci potřebují svůj čas a fénování k nim rozhodně patří. Svým vlasům uškodíte, když se je budete snažit vysušit za co nejkratší čas na nejvyšší stupeň.

Kvalitní fén je při fénování prioritou číslo jedna. Zvolte takový, který má nejméně tři stupně fénování, a sice studený, eko a teplý.

Fénování v předklonu

Vlhké vlasy začněte fénovat bez kartáče v předklonu na stupeň eko, s nímž vzduch nepálí, ale není studený. Vzduch by měl směřovat od kořínků ke konečkům.

Tvarování účesu

Poté, co jsou vlasy polosuché, nastává ideální doba pro tvarování účesu. Foukáním vlasů přes kulatý kartáč dodáte vlasům tvar a hybnost. Fén by měl být od vlasů vzdálený alespoň 20 cm a vzduch by měl směřovat od kořínků ke konečkům. Postupujte od spodních pramenů k horním pramenům. Vlasy na temeni fénujte vždy směrem dozadu.

Tip: Pro perfektní objem

Chcete dosáhnout působivého efektu? Přepněte fén na stupeň se studeným vzduchem a krátce fénujte vlasy tentokrát od konečků ke kořínkům.


Jak si fénujete vlasy vy? Řídíte se stejným postupem? Napište nám do komentářů.

Reklama

Jak se vám u nás líbí?

Byli jste spokojeni s našimi službami?

Ohodnoťte nás na Firmy.cz, Google nebo na Facebooku.

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

#pocitvyjimecnosti