Jak se stát hvězdou každého plesu? Poradíme vám

12. únor 2019

Chystáte se na ples a přemýšlíte nad tím, jak se obléknout, nalíčit a učesat tak, abyste zazářila? Přinášíme vám hned několik tipů, které vám při přípravě na ples jistě přijdou vhod. Pojďte se na ně s námi podívat.

Jak se stát hvězdou každého plesu? Poradíme vámJak se stát hvězdou každého plesu? Poradíme vám

Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka

Každá žena se asi nejvíce zapotí při volbě správných šatů. Dress code určuje pozvánka na ples. Jiné šaty vyžaduje ples v Opeře a jiné malý vesnický ples. Obecně však platí, že byste se měla obléknout jen o jednu úroveň výše, než vyžaduje daná společenská akce. Častou otázkou je volba délky. Ať už se jedná o jakýkoliv ples, není vhodné volit krátké šaty. Na ples byste měla dorazit v šatech dlouhých nejméně pod kolena. A barva? Vyvarujte se bílé, která je určena na svatby. Podívejte se, jaké jsou trendy plesových šatů ve světě.

Jaké boty zvolit?

Společenský dress code udává, že by měly mít boty na ples uzavřenou špičku. Velkého společenského prohřešku se však nedopustíte ani ve chvíli, kdy sáhnete po botách otevřených. Vyvarujte se však oblíbeným balerínám, které se na ples nehodí. Co se týče barvy bot, nic nezkazíte s univerzální černou. Velmi oblíbené jsou také bílé, zlaté, stříbrné nebo také modré a sytě červené boty. Důležité však je sladit barvu bot s barvou šatů.

Rada: Vyvarujte se silonkám v otevřených botách

Rozhodla jste se, že si na ples obujete boty s otevřenou špičkou? Nezapomeňte na to, že do těchto bot silonky rozhodně nepatří a že je nezbytná precizní pedikúra.

Líčení na ples

Příprava na ples by měla podle rad expertů začít již den předem. Naplánujte si úpravu obočí, depilaci a svou pleť rozmazlete vyživující maskou a peelingem, aby druhý den byla zářivá a působila odpočatě. A v den plesu? Před aplikací make-upu naneste na svou pleť krém a na něj podkladovou bázi, která zaručí, že make-up dlouho vydrží. Make-up na ples volte odolný a středně krycí. Zvolte také kvalitní matující pudr a tvářenku nebo rozjasňovací pudr.

Zaměřeno na oči

Při líčení na ples byste měla klást velký důraz na zvýraznění očí. Na společenské akce se výborně hodí kouřové líčení. Pokud vám nevyhovuje klasické tmavě šedé kouřové líčení, můžete vsadit na jakoukoliv jinou barvu, výběr je téměř neomezený. Krásu svých očí můžete také potrhnout umělými řasami nebo kvalitní řasenkou, která jim dodá délku i objem.

Rtěnku, prosím

V případě make-upu na ples se nemusíte bát výrazných barev. V letošním roce rozhodně zabodujete výraznou matnou rtěnkou. Pokud vsázíte spíše na přirozenost, sáhněte po lesku na rty.

Tip: Korálová je barvou roku 2019

Chcete se nalíčit na ples podle nejnovějších trendů? Vyzkoušejte korálovou rtěnku, která sluší téměř všem typům.

Vlasy jsou i na plese korunou krásy

Výrazný vliv na celkový dojem má samozřejmě správně zvolený účes. Účes by měl být vybrán také s ohledem na zvolené šaty. V módě jsou například hladce sčesané vlasy do úhledného drdolu, polorozpuštěné účesy, trendy asymetrické účesy i rozpuštěné vlasy s romantickými čelenkami.

Rada: Profesionální kadeřnice odhadne, co vám bude slušet nejvíce

Pokud chcete na plese udělat opravdu nezapomenutelný dojem, svěřte svůj účes do rukou profesionální kadeřnice, která vám vytvoří účes, který dokonale podtrhne vaši krásu.

Věděla jste, že se o vás v plzeňském salonu Celebrity Look postará nejen zkušená kadeřnice, ale také vizážistka a módní návrhářka, která vám navrhne a ušije šaty na míru? V tomto salonu navíc pracuje hned několik zkušených profesionálek, takže můžete bez obav přijít zároveň s maminkou nebo kamarádkou. Objednat se můžete zde.

Reklama

Jak se vám u nás líbí?

Byli jste spokojeni s našimi službami?

Ohodnoťte nás na Firmy.cz, Google nebo na Facebooku.

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

#pocitvyjimecnosti